A Szentistvántelepi Iskola Diáksport Egyesületének hírei

Vivicittá városvédő futás

2012. április 1-jén vasárnap rendezik meg a hagyományos városvédő futást, a Vivicittát.

Rajt-Cél: Budapest, Margitszigeti Szabadtéri Színpad

Távok:

Minicittá 3,2 km                     Rajt: 14.30                 Nevezési díjak 800,- Ft, felnőtteknek 1000,- Ft            Pont: 50 pont

Midicittá 6,2 km                     Rajt: 9.30                   Nevezési díjak 1100,- Ft, felnőtteknek 1400,- Ft          Pont: 80 pont

Midicittá+  6,2 km+3,2 km      Rajt: 9.30  és 14.30    Nevezési díjak 1500,- Ft, felnőtteknek 1700,- Ft         Pont: 140 pont

Az I. magyar nemzeti métabajnokság

A Szabadtéri Néprajzi Múzeum hagyományainak megfelelően 2012. május 1-jén megrendezi a IV. Falusi Olimpiát. A Falusi Olimpia 2012. évi versenye egyben az I. Magyar Nemzeti Métabajnokság döntője is lesz.
Nevezni 15 fős csapatokkal lehet.
A versenyre nevezhet minden olyan közösség, amely szeretne megismerkedni a játékkal, vállalja a versenykiírásban szereplő feltételek teljesítését, és elébe áll a versenyen való részvétel kihívásának. A jelentkezéshez nem szükséges semmilyen formális igazolás, sem valamely iskolai közösséghez tartozás. A bajnokságra a nevezési lap kitöltésével és a szervezőkhöz történő visszajuttatásával lehet jelentkezni.
I korcsoport: általános iskola alsó tagozatos csoport
II. korcsoport: általános iskola felső tagozatos csoport
III. korcsoport: középiskolai csoport
A versenyre történő nevezés díja: bruttó 6.000,- Ft/15 fős csapat + 2 kísérő.
A nevezési díjat érkezéskor a verseny napján készpénzben kell befizetni. A nevezési díj befizetése egyben a múzeumba való ingyenes belépésre is jogosít.
Kérjük, aki szeretne benevezni a bajnokságra, minél hamarabb jelentkezzen Dömötör Kati vagy Papp Erzsi néninél.

Az I. Skanzen mezei futóbajnokság 2012.

A szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum hagyományainak megfelelően 2012. május 1-jén megrendezi a IV. Falusi Olimpiát, amelynek keretében kerül megrendezésre a Skanzen Mezei Futóverseny.
A bajnokság versenypályája a Szabadtéri Néprajzi Múzeum területén halad végig, épületek, apró falvak, parkok és kis erdők között. A pálya terepviszonyai változatosak, ám az emelkedők lankásak, gyermek- korosztály számára is teljesíthetőek.

A versenyt négy korcsoportban hirdették meg:
I. korcsoport: általános iskola alsó tagozatos csapat, egyéni
II. korcsoport: általános iskola felső tagozatos csapat, egyéni
III. korcsoport: középiskolai csapat, egyéni
IV. korcsoport: felnőtt egyéni (nem középiskolás)

Versenytávok:
I. korcsoport: 1100 méter
II. korcsoport: 1155 + 1100 méter = 2255 méter
III. korcsoport: 2x1155 + 1100 méter = 3410 méter
IV. korcsoport: 3x1155 + 1100 méter = 4565 méter

A Skanzen Mezei Futóbajnokság (a felnőtt kategória kivételével) csapat és egyéni verseny is egyben. A versenyre nevezhet minden olyan közösség és személy, amely, illetve aki vállalja a versenykiírásban szereplő feltételek teljesítését, szeretne megismerkedni a mezei futás szépségével, és elébe áll a versenyen való részvétel kihívásának. A jelentkezéshez nem szükséges semmilyen formális igazolás, sem valamely iskolai közösséghez tartozás. A bajnokságra a nevezési lap kitöltésével és a szervezőkhöz történő visszajuttatásával lehet jelentkezni. A jelentkező csapatok 5 főből álljanak! A leány és fiúcsapatok külön versenyt vívnak, azaz külön kérjük a leány és fiúcsapatok nevezését.
Nevezni egyénileg is lehet. Az egyéni versenyben a csapatok tagjai és az egyéni nevezők azonos feltételek mellett versenyeznek.

A Skanzen Mezei Futóbajnokság helyszíne és időpontja:
Szabadtéri Néprajzi Múzeum, Szentendre, 2012. május 1. (kedd) 10.00-15.00 óráig.
Az azonos korcsoportú versenyzőket azonos időpontban indítják.
A versenyre történő előzetes nevezés díja:
Csapatok nevezési díja: 2.000,- Ft / 5 fős csapat + 1 kísérő
Egyéni nevezési díj: diák: 400,- Ft/fő, felnőtt: 800,- Ft/fő